Remont łazienki - jakie narzędzia przygotować?

Łazienka

Remont łazienki – jakie narzędzia i materiały przygotować?

Remont łazienki jest dla większości z nas, prawdziwym utrapieniem, ponieważ kojarzy się z wysokimi kosztami, długim czasem realizacji i utrudnieniami związanymi z dbaniem o higienę. Aby wszystko poszło szybko i sprawnie, dzisiaj podpowiemy Wam, co powinno znaleźć się na liście remontowych zakupów, ponieważ dzięki niej jesteśmy w stanie z dużą dokładnością oszacować koszt całego przedsięwzięcia. Dodatkowo, gdy od początku wiemy, czego potrzebujemy, jesteśmy mniej podatni na zakupy impulsywne. Dobra lista jest pierwszym krokiem do pięknej łazienki!

Niezbędne narzędzia

Nawet największy stos płytek i puszka farby do niczego nam się nie przyda, jeśli nie będziemy mieli odpowiednich narzędzi. Niezbędne będą takie, które ułatwią nam usunięcie starych płytek, np. tradycyjny młotek lub młotowiertarka. Oczywiście, nie możemy zapomnieć o akcesoriach, takich jak poziomica czy krzyżaczki do nowych kafelek. Na naszej liście zakupów powinny znaleźć się często pomijane artykuły elektryczne – nie zapominajcie o przewodach oraz gniazdkach, które wykorzystacie chociażby do podłączenia pralki czy lampki nad lustrem.

Chemia budowlana

Łazienka jest takim pomieszczeniem, w którym ogromną rolę odgrywa dobrze dobrana  chemia budowlana. Wiele powierzchni musimy zabezpieczyć przed wodą oraz powstaniem wilgoci, ponieważ bez tego bardzo szybko możemy mieć duży problem z pleśnią i stałym zawilgoceniem pomieszczenia. Warto zaopatrzyć się silikony i impregnaty. Nie zapomnijcie o odpowiedniej ilości gruntu!

Akcesoria malarskie i farby

Grunt posłuży nam jako baza do malowania ścian. Często zapominamy o tym, że są takie projekty łazienek, w których ściany nie są kafelkowane, tylko malowane, dlatego wybierzmy takie emulsje i emalie, które nadają się do tego pomieszczenia, a także zwróćmy uwagę na to, jakich wałków i pędzli będziemy potrzebować. Artykuły malarskie zdecydowanie powinny znaleźć się na naszej liście zakupów.

Płytki, armatura i wyposażenie

Na koniec zostawiamy to, co najprzyjemniejsze, czyli wybieranie wyposażenia. Wymarzone płytki, wysokiej jakości armatura, a także dodatki – zazwyczaj to generuje największe koszty. Prócz utrzymania estetyki, niezwykle ważna jest funkcjonalność tego pomieszczenia, dlatego warto zachować umiar.

Teraz wiecie już, czego będziecie potrzebowali podczas remontu łazienki. Pamiętajcie, że warto wybrać produkty, które są dobrej jakości – dzięki temu będą służyły nam długie lata, a kolejny remont tego pomieszczenia odwlecze się na dobrych kilkanaście lat.